Boldogságóra

Boldogságóra program

Intézményünk 2020/21-es tanévtől aktív részese a rendkívül kedvelt boldogságóra programnak! Jelenleg 2 boldogságtanárunk van, akik különböző élménypedagógiai módszerekkel és a pozitív pedagógia eszközrendszerével hatnak a diákok lelki jóllétére.

A program során oktatóink a tanév minden hónapjában olyan témát járnak körül, mely segíti és támogatja a tanulókat a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejleszti.

A boldogságórák célja nem az, hogy problémamentes életmodellt állítson a fiatalok elé, hanem hogy vezérfonalat adjon nekik, hogy könnyebben nézzenek szembe a kihívásokkal, képesek legyenek megbirkózni a problémákkal, valamint, hogy lehetőséget adjon a testi-lelki egészség megtartásához szükséges tényezők tanulmányozására és tudatosítására.

Boldogságóra

boldogsag_3.jpg