NÉPSZERŰ

Népszerű hír

Akikre büszkék vagyunk

Vaskó Vivien 12/A technikumi osztályos tanulónk országos 5. eredményt ért el a III. Online Szépész Kupán fantázia smink kategóriában.

2023. febr. 1.

KERESŐ

MFKKE Online Magyar Kupa 2024.

A Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület (MFKKE) által meghirdetett online fotópályázaton tanulói smink kategóriában 3 kozmetikus tanulónk is részt vett. Ez az országos verseny elsősorban azoknak szólt, akik nem egy személyes részvételű rendezvényen szeretnék megmérettetni magukat, ugyanakkor szakmai elismerésre vágynak.

2024. febr. 29.

NÉPSZERŰ

Népszerű hír

Invalid Date

A magyar diktatúrák nyomában

Élő történelemóra és egy felejthetetlen tanulmányút keretében a 11.B és 12.B osztályos tanulók február 22-én Budapesten jártak, hogy megerősítsék az érettségi vizsgára készülve az elméletben tanult és tanulásra ítélt XX. századi események máig felfoghatatlan múltját.

2024. febr. 28.
    Szegedi László

Műhelylátogatások

Gépjármű-mechatronikai technikus tanulóinkkal ellátogattunk a környékbeli autószerelő szervizekbe. A 11/B osztályos „autószerelő” diákok a jövő héten kezdik szakmai gyakorlatukat duális partnereinknél. A képzőhelyen töltött nyolc hét alatt megismerik a műhely adottságait, felszereltségét, a különböző munkafolyamatokat, a diagnosztizálás és hibaelhárítás lépéseit.

2024. febr. 28.

Akikre büszkék vagyunk…

Iskolánk fodrász tanulói részt vettek a Debreceni SZC Kreatív Technikum „Természetes Szépség” - Kreatív Szépítész Gálaverseny 1. fordulóján. A három diák az Évszakok csodái kategóriában indultak kreatív fantázia kontyokkal, melynek középpontjában az újrahasznosítás állt.

2024. febr. 26.

A Nestlé Hungária Kft. Szerencsi Gyáregységében jártunk

Duális partnerünknél 2023 szeptemberében 6 tanuló kezdte meg a Villanyszerelő szakmai oktatást Godó Péter oktató vezetésével. Az Épületvillamosság szakmairányban tanuló diákjaink éppen különböző villamos kötések készítésével foglalkoztak: a fali gyakorlószekrény kötődobozaiba kötötték be a váltó-, és keresztkapcsolókat, kismegszakítót, lámpát, csengőt, lépcsőházi automatát.

2024. febr. 26.

Látogatás duális képzőhelyen

Duális partnerünk új telephelyre költözött, ahol meglátogattuk fodrász tanulóinkat. A képzőhelyen eltöltött idő alatt a diákok fogadják a vendégeket, az oktató segítségével megtervezik a vendég által kívánt szolgáltatást, diagnosztizálást végeznek egyéniség, fejbőr, hajtípus alapján. Megtanulják a férfi, női haj ápolását, vágását, formázását a megfelelő eszközökkel, termékekkel és technológiákkal.

2024. febr. 22.

Üzemlátogatás

Ezen a héten a Halász Produkt Kft. tanüzemében tettünk rövid látogatást. Az Édességkészítő tanulók az édesipari lisztes áruk közül a linzer tészta készítését gyakorolták. A duális képzőhelyen a gyakorlat során diákjaink megismerik a kekszek, teasütemények jellemzőit, elkészítésük műveleteit, az alkalmazott gyártástechnológiát.

2024. febr. 14.