2022. febr. 7.

Kovács Adrea

II. Online Szépész Kupa Döntő

Országos 5. helyezést ért el korcsoportjában Vaskó Vivien, a Szerencsi SZC Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola 11. osztályos tanulója, a 2022. január 14-én megtartott II. Szépész Online Kupán, fantázia smink kategóriában.

II. Online Szépész Kupa Döntő

Az Online Szépész Kupát a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum kezdeményezte a Covid helyzet miatt, 2020 novemberében.

Iskolánk idén indult el először négy pályaművel, amelyek közül Vaskó Vivien került be a döntőbe, több mint 120 pályamű közül.

Ezek után megfeszített tempóban készültünk a versenyre. A zsűri neves, országos és külföldi versenyek nyertes tagjaiból állt, tehát magas elvárásoknak kellett megfelelnünk.

A feladatra 90 perc állt rendelkezésre, mely idő alatt az alapozás technikájától a szem és szájfestésen át a szempilla felhelyezéséig egy teljes sminket kellett elkészíteni.

Miután a smink elkészült, 5 – meghatározott beállításokban készített – fotót küldtünk a zsűri részére. Ezekből a képekből választották ki a verseny helyezettjeit.

Az online kupa reggel 9 órától este 18 óráig tartott, amely eredményhirdetéssel zárult. A nap folyamán a tv csatornák is közvetítették a versenyt, amelyek a YouTube csatornán visszanézhetők.

A verseny napján segítségünkre voltak az iskola informatikai tanárai, akik nélkül nem jöhetett volna létre az online térben való részvétel. Köszönjük a segítséget Kovács Andrea felkészítő kozmetikus oktatónak, Német Bettina modellnek és a Cukorpor fotónak.

Gratulálunk az elért helyezésért Vivien!