2024. ápr. 5.

Igazgatói munkakör betöltése pályázati felhívás

Igazgatói munkakör betöltésére irányuló pályázati felhívás.

Igazgatói munkakör betöltése pályázati felhívás

Országos tanulmányi versenyeredmények a Műszakiban

Ebben a tanévben is részt vettek a műszakis diákok a Mozaik Kiadó országos tanulmányi versenyén, melynek során Laczkó Jázmin 9/A osztályos tanuló, líra kategóriában magyar irodalomból az I. helyezést, Halász Bence és Makai Péter 9/B osztályos tanulók pedig II. és III. helyezést, Jurák Dániel 12/B osztályos tanuló korosztályában a II. helyezést érte el. Szívből gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáruknak, Szegedi László oktatónak!

2024. ápr. 29.

Faültetés

A Föld napja alkalmából a Fenntarthatósági Témahéten iskolánk diákönkormányzata fát ültetett. Az idén a Témahét kiemelt területei a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, a hulladék és a tudatos fogyasztás voltak.  A DÖK azért döntött a faültetés mellett, mert a fák zöldfelülete, lombja javítja a levegő minőségét, megszűri a szálló port, szén-dioxidot semlegesít és oxigént juttat a levegőbe. A diákönkormányzati képviselők választották ki a tölgyfa helyét, ahol a későbbiekben egy olyan udvarrészt szeretnénk kialakítani, ahol a tanulók a szünetekben, órák után jól érzik magukat, és az árnyékban hűsölve, beszélgetve tölthetik el az idejüket.

2024. ápr. 29.

Szakma Sztár Fesztivál!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében iskolánkból 24-en látogathattak el a Szakma Sztár Fesztiválra Budapestre. A hazai szakképzés legnagyobb versenyén közel 60 szakmában 200 tanuló mérte össze tudását. A versenyzők munkájának és projektfeladatainak megcsodálása után rengeteg kiegészítő programon vehettek részt tanulóink. A foglalkoztató szigeteken különböző szakmai kvízeket tölthettek ki, érdekes kísérleti bemutatókat láthattak, részt vehettek szögbeütő versenyen, vagy készíthettek mozaik burkolatot. Köszönjük a lehetőséget!

2024. ápr. 26.