2022. máj. 17.

A Műszakis diákok erdélyi látogatása

A Műszakis diákok erdélyi látogatása

A Szerencsi SZC Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola 21 diákja és kísérő tanárai 5 napot töltöttek május elején Erdélyben, Szentegyházán és környékén. A diákok a Határtalanul! pályázat keretében működnek együtt az ottani Gábor Áron Líceummal. Az idei utazás közös projektje egy emlékkereszt állítása volt a Nyerges-tetőn. A megemlékezés egyik célja az 1848-49-es szabadságharc nyerges-tetői ütközetében elhunyt székely hősök előtti tisztelgés volt, a másik cél pedig az iskolák közötti, immár 6 éves kapcsolat megerősítése. A csoport csodálatos helyeken járt: ellátogattak „kincses Kolozsvárra”, a Szent-Anna tóhoz és környékére, valamint a Parajdi Sóbányába is. A diákok emlékszalagot kötöttek fel Orbán Balázs és Tamási Áron sírjánál. A legnagyobb élmény a 40 éves Szentegyházi Gyermekfilharmónia, ismertebb nevén a „Fili” jubileumi koncertje volt, melynek repertoárjában román, magyar, török és német dalok szerepeltek.