2023. máj. 9.

Szegedi László

Petőfi 200 emlékverseny

Az Encsi Váci Mihály Gimnázium és Kollégium nemzeti költőnk születésének 200. évfordulója alkalmából szavalóversenyt rendezett. A diákoknak a költőtől vagy a költőről szóló szabadon választott művet kellett előadniuk. Intézményünket Dobos Bence 11.B osztályos tanuló képviselte, aki a Feleségem és kardom verset adta elő. Bár helyezést nem értünk el, de sokat tanultunk a különböző előadásmódokról és a versek más-más üzenetének megközelítéséről.

encs1.jpg
    encs2.jpg