2024. ápr. 29.

Faültetés

A Föld napja alkalmából a Fenntarthatósági Témahéten iskolánk diákönkormányzata fát ültetett. Az idén a Témahét kiemelt területei a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, a hulladék és a tudatos fogyasztás voltak.  A DÖK azért döntött a faültetés mellett, mert a fák zöldfelülete, lombja javítja a levegő minőségét, megszűri a szálló port, szén-dioxidot semlegesít és oxigént juttat a levegőbe. A diákönkormányzati képviselők választották ki a tölgyfa helyét, ahol a későbbiekben egy olyan udvarrészt szeretnénk kialakítani, ahol a tanulók a szünetekben, órák után jól érzik magukat, és az árnyékban hűsölve, beszélgetve tölthetik el az idejüket.

faultetes_1.jfif
    faultetes_2.jfif